Vuosikokous 2023

Oikeus- ja yhteiskuntatieteellisen yhdistyksen vuosikokous järjestetään ti 28.3.2023 klo 16.00 Tieteiden talon salissa 207, Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki.

Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen 6 §:n mukaiset asiat eli esitetään yhdistyksen vuosikertomus, tilinpäätös ja toiminnantarkastajan lausunto, päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille, päätetään jäsenmaksujen suuruudesta, valitaan hallituksen puheenjohtaja, varapuheenjohtaja ja muut varsinaiset jäsenet sekä tarvittaessa varajäsenet, valitaan yksi toiminnantarkastaja ja hänelle yksi varatoiminnantarkastaja sekä päätetään sanomalehdestä, jossa ylimääräisen kokouksen kokouskutsu voidaan julkaista.

Kokouksen jälkeen klo 17.15-19.00 järjestetään varjoväitöstilaisuus OTT Santtu Raitasuon (Tampereen yliopisto) väitöskirjasta, ks. https://oyy-ry.fi/2023/02/24/varjovaitos-ti-28-3-2023.

Tervetuloa!

Ystävällisin terveisin,
Oikeus- ja yhteiskuntatieteellisen yhdistyksen hallitus

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s